Ražotnes atdzimšana

Betona ražotnes atdzimšana Aizputē

Betona izstrādājumus Aizputē ražo jau kopš tālā 1958. gada pēc tam, kad Aizputē tika izveidotas divas reģionālās betona izstrādājuma ražotnes. Strauji attīstoties Liepājas pilsētai, bija nepieciešami mājokļi un labi sakārtota infrastruktūra. Tā laika ekonomiski politiskā vadība Aizputē nolēma attīstīt ražotnes, lai saražotie materiāli kalpotu Liepājas un citu piepilsētu apgādei nepieciešamajiem darbiem. Pateicoties plānveida ekonomikai, ražotnes auga un attīstījās. Tajās tika nodarbināti ap 100 darbiniekiem.

Ražošana ne uz brīdi nav pilnībā apstājusies

Politiskajai un ekonomiskajai situācijai mainoties, notikusi septiņu īpašnieku maiņa. Ražotne šajā laikā piedzīvojusi labus un arī ne tik labus laikus, bet betona ražošana ne uz brīdi nav pilnībā apstājusies. Pateicoties ilggadējam ražošanas vadītājam Jānim Trinītim, kurš ražotnē strādā jau 29 gadus, betona izstrādājumu ražošana ir bijusi nepārtraukta. 

2021. gadā ražotne tika pārpirkta un tiek izveidots uzņēmums Aizputes Betons

2021. gadā ražotne tika pārpirkta un tiek izveidots uzņēmums Aizputes betons. Tas sevī ietver vadošos darbiniekus ar ilgu gadu pieredzi betona izstrādājumu ražošanā un tirdzniecībā. Aizputes betonā tika ienestas arī jaunas asinis gandrīz darbību pārtraukušajā ražotnē.

Pārņemot uzņēmumu, tajā strādāja vien 2 darbinieki.

Pārliecinoši virzās uz mērķiem

Jau sākot ar pirmo darbības gadu Aizputes betons pārliecinoši virzās uz mērķiem ar komandas jauno redzējumu ražotnes attīstībā. Ražotnes prioritāte ir lieto betona plākšņu un arhitektonisko elementu ražošanu. Tiek saglabāta arī ierasto grodu, pamata bloku un citu izstrādājumu ražošana. 

Uzņēmuma attīstības mērķos ietilpst pakāpeniska un stabila attīstība, veicinot lieta betona elementu ražošanas attīstību Baltijas valstīs. Kurzeme ir Latvijas spēcīgākais reģions ar lieliem un stabiliem betona izstrādājumu tirgus dalībniekiem. Aizputes betons nu ir kļuvis par vienu no tiem!