Lietas betona seguma plātnes – jaunums Latvijas tirgū!

Lietas betona seguma plātnes

SIA “Aizputes betons” 2021. gadā Latvijas tirgū ienāca ar lietām betona seguma plātnēm. Situācijā, kad klienti daudzus gadus bija pieraduši pie standarta izmēra bruģa, lietās plātnes ātri guva pozitīvu atsaucību un pieprasījumu.

Jau pirmajā darbības gadā Aizputes betons kļuvis par vadošo lieta betona plātņu ražotāju. Plātnes ir piemērotas klientiem, kuri vēlas liela izmēra betona plātņu segumus. Ražojot betona bruģakmeni, ir grūti un sarežģīti saražot tieši lielus izmērus, līdz ar to piedāvājums Latvijā ir salīdzinoši niecīgs. Pirmajā darbības gadā lielākie ražotnes pasūtījumi kļuva tieši valsts pasūtītie publiskās telpas objekti. Tāpat turpina arī augt interese no privātpersonām, kurām šāds produkts ir jaunums.

Lielie betona elementi ir pēdējo pāris gadu labiekārtošanas trends Eiropā

Priekšrocības

Lieta betona plātņu priekšrocības ir lielie nestandarta izmēri, armējums kā arī blīvāka betona masa, kas produktu padara ilgmūžīgāku. Lielie betona elementi ir pēdējo pāris gadu labiekārtošanas trends Eiropā, bet Latvijā līdz šim tas nebija pieejams vai tā izmaksas bija ļoti lielas, jo produkts tika vests no Centrāleiropas. Armējums padara plātni izturīgāku lielāku slodžu gadījumā.

Lietas betona plātnes ir sastopamas daudzos Latvijas lielpilsētu laukumos un parkos. 1950.-1980. gadam šis bija populārākais seguma ierīkošanas veids. 1950 gados ražotās plātnes joprojām kalpo mūsdienu infrastruktūrā.

Aizputes betons plāno attīstīt šo segmentu un palielināt ne tikai piedāvāto formu klāstu, bet arī palielināt ražošanas jaudu, lai apmierinātu lielo pieprasījumu kāds izveidojies tirgū.